„Adwokat przydaje się w życiu” – edukacja prawna w I LO w Malborku

Ignorantia iuris nocet, dlatego od dziesięciu już lat adwokaci i aplikanci adwokaccy Pomorskiej Izby Adwokackiej prowadzą zajęcia oraz organizują projekty z zakresu edukacji prawnej dla młodzieży.

Dyrekcja, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski I LO w Malborku dziękują panu Bogdanowi Statkiewiczowi za przeprowadzenie cyklu zajęć dla wszystkich uczniów naszego liceum w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Tematyka zajęć dotyczyła hejtu i innych niepożądanych zjawisk w Internecie oraz praw i obowiązków małoletnich, w tym również praw i obowiązków ucznia.

Na 11 kwietnia 2024 r. zaplanowane jest podsumowanie projektu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego podczas „Dnia Adwokata” organizowanego w ramach Tygodnia Zawodów Prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim. Dziękujemy panu Bogdanowi Statkiewiczowi za zaproszenie na to wydarzenie skierowane do uczniów i nauczycieli.

D. Klofczyńska