AfterGraduation

Zainteresowanie olimpiadą Zwolnieni z Teorii z roku na rok coraz bardziej wzrasta , co owocuje powstaniem wielu innowacyjnych projektów w wielu ciekawych formatach. Nie inaczej będzie w przypadku nowej inicjatywy- AfterGraduation. Słowo ,,graduation’’ w języku angielskim oznacza ukończenie nauki w szkole. Jak wszyscy wiemy, jest to okres ciekawy i pełen tajemnic. To również okres nowych wyzwań oraz oczekiwań, którym zamierzamy wyjść naprzeciw z nową aplikacją realizowaną dla Młodych przez Młodych.

 Będzie to projekt współtworzony przez uczniów dwóch szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Jan Zapolski-Downar (Wiceprzewodniczący Parlamentu Młodych RP, jeden z twórców Restart Młodości w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, Uczeń 1LO w Malborku), Michał Bożek(uczeń 3LO w Gdyni), Michał Zdziennicki (basista zespołu 4M, Zdolny z Pomorza z dziedziny informatyki, uczeń 1LO w Malborku), Maksymilian Migdalski (uczeń 3LO w Gdyni) oraz Grzegorz Karolczuk(zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 1LO w Malborku) zjednoczyli siły, żeby wspólnie stworzyć aplikację-projekt technologiczny aplikacji mobilnej, zawierającej spis miejsc pracy oraz stażu dla uczniów, studentów oraz wolontariuszy.

 Dzięki aplikacji, możliwe będzie sprawdzenie najbliższych i najbardziej odpowiadających zainteresowanemu ofert pracy. Aplikacja opierała się będzie na bazie danych wszystkich współpracujących firm oraz na mapce, która pokazywać będzie rozmieszczenie miejsc pracy w terenie. Dodatkowo umieszczone zostaną poradniki jak poprawnie napisać CV oraz list motywacyjny.

 Pierwsza praca to rzecz, która młodemu człowiekowi na zawsze zapadnie w pamięć. Pierwszy poważny wysiłek, pierwsze samemu zarobione pieniądze oraz pierwszy kontakt z dorosłym życiem. Praca w młodym wieku to również nabieranie doświadczenia, niezbędnego do budowania i rozwijania swojej kariery w przyszłości. Niektórzy dorabiają sobie jeżdżąc na sezonowe prace w polu, inni zatrudniają się na stacjach benzynowych lub w sklepach. Jeszcze inni nie wiedzą jakie miejsce wybrać na miejsce swojego pierwszego zatrudnienia. Właśnie dla tych ostatnich powstaje projekt After Graduation.

 Rejestrację na platformie Zwolnieni z Teorii rozpoczniemy 14 października, co zaowocuje oficjalnym rozpoczęciem projektu. Start samej aplikacji planujemy na przełom grudnia 2018 i stycznia 2019 tak, aby pierwsi użytkownicy mogli znaleźć pracę już w trakcie ferii zimowych.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’u projektu na Facebooku, na którym śledzić będzie można postęp w tworzeniu aplikacji: https://www.facebook.com/aftergraduationpl/?ref=page_internal

Jeśli są Państwo zainteresowani, mają jakieś pytania lub chcą wspomóc projekt After Graduation, prosimy o kontakt na e-mail kontakt@aftergraduation.pl