Akcja „Upoluj swoją książkę”

Biblioteka szkolna przystąpiła do projektu Upoluj swoją książkę, dzięki któremu uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.Celem akcji oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa  jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży! Projekt jest organizowana\y z inicjatywy Instytutu książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblin.com. W dniach 2-30 listopada uczniowie będą mogli czytać wybrane pozycje.

1000 szkół w całej Polsce weźmie udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

2 listopada wystartuje pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafią plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę będzie można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Spośród 5000 zgłoszeń organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów, którzy przez cały listopad będą zachęcali do czytania w swoich szkołach. Każdy Ambasador otrzyma koszulkę z kodem QR, dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Do udziału w akcji zachęcali uczniów popularni vlogerzy: Historia bez cenzury i EMCE.

Na uczniów czeka również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

Ambasadorami akcji „Upoluj książkę” są naszej szkole: Roksana Janiszek, Natalia Machcińska oraz Przemek Steiniger z klasy II b. Otrzymali oni specjalne koszulki z kodami- wystarczy zeskanować kod i czytać za darmo!!!!

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
  2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
  3. Gregory David Roberts „Shantaram”
  4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
  5. Anna Kamińska „Wanda”
  6. Jakub Małecki „Ślady”
  7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
  8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
  9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
  10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
  11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
  12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Zapraszamy!