Maraton czytelniczy

W bieżącym roku szkolnym nasze liceum po raz pierwszy przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego, trzeciej już edycji,  Wielkiego  Maratonu czytelniczego – „ Na literackim szlaku”.

Uczniowie przez sześć miesięcy będą „mierzyć” się  z zestawem literatury, rozwiązując test  sprawdzający  znajomość i zrozumienie problematyki danej pozycji.

Pierwszy test odbył się 10 października – 19 uczniów zmagało się z Niezgodną  Veroniki Roth, odpowiadając na 20 pytań. Najlepszy wynik osiągnęła Zdziennicka Aleksandra z klasy 1b (19 punktów na 20).  Klaudia Kunicka , Krzysztof Sobuń oraz  Trzęsień Anna zdobyli punktów  15.

Udział w konkursie jest dobrowolny. Ciekawym rozwiązaniem jest przystąpienie do niego w dowolnym momencie, liczy się jednak końcowa  suma punktów.

Biblioteka zachęca do maratonu! Oto kolejne lektury:

Abram M. – Quo vadis. Trzecie Tysiąclecie  (to pozycja na październik- test na początku listopada),

Borkowska A. – Gar`Ingawi Wyspa Szczęśliwa,

Ćwirlej R. – Tam ci będzie lepiej,

Martin G.R.R. -Gra o tron,

Pratchett T. – Spryciarz z Londynu.