I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku po raz kolejny wśród najlepszych liceów w Polsce!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” 11 stycznia 2024 r. opublikowała po raz dwudziesty szósty Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023.  Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Na liście najlepszych liceów w Polsce po raz kolejny znalazło się I Liceum Ogólnokształcące  im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, utrzymując Brązową Tarczę.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 1431 liceów ogólnokształcących dotyczące  wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, sukcesy w olimpiadach, osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele gratulują licealistom przystępującym do olimpiad i konkursów przedmiotowych, dzięki którym  szkoła wypracowała  kolejny sukces.

Gratulujemy!