Dzień Otwarty w Sienkiewiczówce!

27 marca, tuż po 9 rano, pojawili się pierwsi goście, którzy  zawitali w progi I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. W auli szkolnej przywitali odwiedzających zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, którzy w tym dniu, tradycyjnie  wcielili się w rolę przewodników po szkole.

Dzień Otwarty w Sienkiewiczówce zorganizowano dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu malborskiego i okolic. Młodzież, która odwiedziła placówkę miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, bazą szkolną oraz poznać przyszłe koleżanki i kolegów.

Nauczyciele wspólnie z uczniami przygotowali ciekawą i bogatą ofertę zajęć – quizy językowe, chemiczne i fizyczne pokazy doświadczalne oraz konkursy językowe i różnorodne gry.  Odwiedzający mieli możliwość spróbować swoich sił z okularami wirtualnej rzeczywistości ( google VR), obserwować rozgrywki siatkarskich dwójek czy pokaz cheerleaderek.

Zwiedzający usłyszeli również o jedynej praktycznej Olimpiadzie Zwolnionych z Teorii,  w której nasi uczniowie od kliku lat realizują projekty społeczne, zdobywając nagrody.

Interesującym pokazem dla młodszych kolegów były egzotyczne zwierzęta – gekon lamparci, agama, ptasznik i skorpion, które prezentował maturzysta – Janek.

Licealiści oprowadzając po szkolnych korytarzach opowiadali o tym czym „żyje” szkoła, jakie tradycyjne imprezy odbyły się i co czeka na nich jeszcze w tym roku szkolnym. Już niebawem pożegnanie maturzystów czyli „Henryki” – najbardziej oczekiwane wydarzenie.

Poza tym odwiedzający dowiedzieli się o aktualnej akcji charytatywnej – zbiórki elektrycznych śmieci i tekstyliów, do której przystąpiło nasze liceum. Tym razem cała społeczność szkolna zbiera na sprzęt nagłaśniający do auli. 

Nasi „piloci” opowiadali również o ciekawych miejscach, które w ciągu roku szkolnego odwiedzają w ramach klasowych wycieczek edukacyjnych i krajoznawczych.

Szkołę odwiedziło ponad 200 uczniów klas ósmych. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie ofertą! Tym, którym nie udało się nas odwiedzić – zapraszamy na indywidualne zwiedzanie szkoły!

Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy