Edukacyjna wizyta absolwentek w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Malborku!

We wtorek, 7 lutego br., gościliśmy absolwentki I LO, obecnie studentki realizujące projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Wykład nieobowiązkowy  – to cykl podcastów, by wspomóc maturzystów i  przyszłych studentów!

Zosia, Basia i Gabrysia to studentki w trzech różnych miastach: w Elblągu, Toruniu i Gdańsku. W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii,  chcą dotrzeć do młodzieży,  pokazują wszystkie aspekty samodzielności i dalszej edukacji. Wybór przedmiotów na maturze,  kierunku studiów, czy uczelni to trudne i ważne decyzje . Jak same mówią my jako studentki wiemy, co czują obecni uczniowie klas maturalnych, jak  presja czasu i osób wpływa na  podjęcie tak ważnych kroków w życiu. Dlatego wystartowałyśmy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii z serią treści w social mediach, by pokazać, że nie taki diabeł  straszny…

Dziewczyny przygotowały skarbiec wiedzy maturalnej, posty motywacyjne, z ciekawostkami i poradami dla przyszłych i obecnych studentów. „Gwoździem programu” są trzy podcasty, opowiadające o życiu studenckim. Na pewno dowiemy się czym jest wykład, laboratoria czy ćwiczenia, dlaczego warto być członkiem nie tylko kół naukowych, jak poznawać świat i zawierać nowe znajomości dzięki programowi Erasmus, czy  wreszcie jak poradzić sobie w nowym mieście i być samodzielnym.

Wykład nieobowiązkowy realizują: Zofia Wciseł, Barbara Dembowska i Gabriela Dembowska, studentki  – Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniki Gdańskiej.  Nadrzędnym celem projektu jest  przekazanie swoim młodszym koleżankom i kolegom wiedzy i informacji  opartej na własnym doświadczeniu.

Podcasty są dostępne na Spotify i Youtube! Co tydzień w czwartek, począwszy od 2 lutego, pojawia się  nowy odcinek. Jako solidna trylogia wiedzy akademickiej. Zapamiętajcie nazwę Wykład nieobowiązkowy i  przekonajcie się sami! Polecam!

Doradca zawodowy I LO Izabela Łukasiewicz