I Liceum Ogólnokształcące w Malborku uczestnikiem Metropolitalnych Targów Pracy

Dnia 02 marca 2017r. miało miejsce największe wydarzenie HR w północnej Polsce. Prawdziwy festiwal pracy, gdzie czekało ponad 100 wystawców z całej metropolii oraz kilka tysięcy ofert pracy. W Metropolitarnych Targach Pracy Pomorza, bo o nich mowa, wzięła też udział reprezentacja naszej szkoły.

Można było dowiedzieć się jakich kandydatów poszukują trójmiejskie firmy . Zapoznać się z bogatą ofertą bezpłatnych szkoleń, zrobić też zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych oraz profesjonalną fotografię biznesową. Do dyspozycji byli eksperci służący radą w kwestii przygotowania perfekcyjnego CV. W Centrum Rozwoju Talentów można było odkryć swoje zawodowe predyspozycje i określić dalszą ścieżkę kariery. Za pomocą interaktywnego Informatora Zawodowego młodzież sprawdzała, jakie kierunki  kształcenia  cieszą się  największą popularnością i w jakich branżach najłatwiej o atrakcyjną pracę.

Z  myślą  o  młodszych  uczestnikach  Targów  przygotowano  też  specjalne  warsztaty.  I  tu  swoją obecność zaznaczyli  nasi  uczniowie z klasy 2d, którzy  brali  aktywny  udział w zajęciach  pt. ,,Jak rozwijać swoje talenty w sieci? Czego możesz nauczyć się dzięki internetowi?” Uzyskali oni odpowiedz na szereg istotnych pytań: Jak skutecznie dotrzeć do pracodawców? Jak się wyróżnić? Jak zrobić to z wykorzystaniem internetu oraz mediów społecznościowych? Trenerzy, założyciele agencji Socialove, podpowiadali jakie możliwości samorozwoju kryje w sobie Internet oraz jakie umiejętności i talenty można rozwijać, mając dostęp do sieci. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się w jakich mediach społecznościowych i portalach możesz poszerzać swoje umiejętności, gdzie znaleźć darmowe kursy oraz jak wykorzystać LinkedIn, Golden Line, a nawet Facebooka do poszukiwania pracy.  Biorąc pod uwagę, że 80% rekruterów poszukuje informacji o kandydatach do pracy w Internecie, ważne jest zadbanie o swój wizerunek w sieci.Na te właśnie pytania oraz wiele innych odpowiadali Sławomir Wojciechowski i Paulina Wółkowska.

To był udany wyjazd. Dzięki Metropolitalnym Targom Pracy Pomorza będziemy mogli wykorzystać pozyskaną wiedzę w praktyce. I to już niebawem…

 Oprac. Rafał Kuziemkowski