,,I ŚMIECH NIEKIEDY MOŻE BYĆ NAUKĄ”- WYCIECZKA KLASY 2B

27 marca 2023 r.  uczniowie klasy II„b” I LO w Malborku wraz
z wychowawcą panią Anną Jagielską oraz panią Ewą Statkiewicz wybrali się do Gdańska i Gdyni na wycieczkę edukacyjną.

Celem uczniów było obejrzenie największej w Europie wystawy konstrukcji z klocków LEGO, która dostarczyła wszystkim  niesamowitych wrażeń.  Precyzja z jaką wykonano różne budowle, pojazdy, statki oraz postacie wzbudziła wielkie zainteresowanie. Młodzież mogła zobaczyć ekspozycje i eksponaty, sceny historyczne, budowle architektoniczne, interaktywne roboty, makiety do samodzielnego uruchamiania. Eksponaty na wystawie prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, ale również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zabytkowe i współczesne. Największe wrażenie robi oczywiście ogromnych rozmiarów rekonstrukcja pojazdu Batmana – ma ona aż 7 metrów, a do jej zbudowaniu potrzebne było aż 900000 klocków. Tuż obok samochodu znajdziemy także postać Batmana, który także wykonany jest tylko i wyłącznie z klocków – wszystko w skali 1:1.

Kolejnym punktem klasowej wycieczki było Interaktywne Muzeum Złudzeń Optycznych i Iluzji
w Gdańsku. To pierwsze w Polsce tak wyjątkowe miejsce położone w samym sercu Gdańska. Wchodząc do muzeum tak naprawdę uczniowie wchodzili do niesamowitego świata złudzeń optycznych, iluzji, sztuki cyfrowej oraz interaktywnej przestrzeni dla każdego, bez względu na wiek. DeJa Vu to muzeum iluzji oraz sztuki cyfrowej. Jest zaskakujące, nieprzewidywalne oraz interaktywne. Oszukuje wzrok ponad 100 razy, sprawia, że umysł płata figle, a przy tym zapewnia mnóstwo edukacyjnej zabawy.

W pierwszym dniu wycieczki  uczniowie mieli okazję skorzystać jeszcze z jednej  atrakcji, a mianowicie Parku Trampolin „JumpCity”. Do ich dyspozycji  było ponad 2000m² trampolin, basen z gąbkami, trampolina sportowa, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz Ninja Box – tor przeszkód nad basenem z gąbkami. Każdy z pewnością poprawił swoją kondycję fizyczną, a wspólna zabawa zdecydowanie wpłynęła na integrację uczniów.

W programie wycieczki klasa II „b” miała wziąć udział w spektaklu w Teatrze Muzycznym
w Gdyni. Niestety z powodu choroby jednej z aktorek spektakl nie odbył się, ale jak powiada przysłowie „Co się odwlecze, to nie uciecze” …