II etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA

W dniu 31.03.2022 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Malborku –  Aleksandra Pawłowska z klasy 2a oraz Aleksy Słodownik z klasy 1b wraz z opiekunem panią Anną Jagielską, nauczycielką języka angielskiego i niemieckiego, pojechali do II LO w Gdyni na II etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA. Eliminacje szkolne odbyły się w I semestrze i właśnie ta dwójka uczniów zakwalifikowała się do kolejnego etapu, w którym brało udział ponad 60 uczniów z 33 szkół ponadpodstawowych z całego województwa.

Pierwszą częścią konkursu był pisemny test wiedzy o USA obejmujący bardzo rozległe zagadnienia: historię, politykę, geografię, sport, literaturę, wynalazki, etc. Nasz uczeń Aleksy poradził sobie wyśmienicie na teście i został zakwalifikowany do części ustnej konkursu. Dziesięciu najlepszych uczestników  miało za zadanie przedstawić wcześniej przez siebie przygotowaną prezentację o USA oczywiście w języku angielskim.  Aleksy opowiedział o Polakach i wydarzeniach historycznych powiązanych z zarówno historią Polski jak i Stanów Zjednoczonych. Aleksy został finalistą konkursu. Gratulujemy!!!