Jeszcze wczoraj uczniowie, dziś absolwenci I LO w Malborku

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego miesiąc kwiecień mija w naszej szkole bardzo dynamicznie. Koniec tego miesiąca zawsze wiąże się jednak za zwolnieniem tempa i spojrzeniem na to, co wydarzyło się w przeciągu ostatnich lat. Wtedy żegnamy uczniów klas maturalnych.

Zanim wyruszą w drogę spełniać marzenia, odbierają w auli szkoły Henryki. Pomysłodawczynią tej szkolnej ceremonii była w roku 1996 uczennica klasy III C,  Agnieszka Pucicka, dla której inspiracją stała się gala wręczenia Oscarów. Na zebraniach Samorządu Uczniowskiego, kierowanego wówczas przez Krystynę Gozdur (Lisowską), ustalono poszczególne kategorie dotyczące nominacji, a Michał Jeżewski z klasy II D opracował wzór dyplomu wręczanego nagrodzonym maturzystom. Tegoroczni absolwenci odbierali więc Henryki po raz dwudziesty siódmy, nomen omen 27 kwietnia 2023 r.

Ostatnią uroczystością przeżywaną wspólnie w auli I LO w Malborku stała się dla tegorocznych klas maturalnych uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły, która odbyła się 28 kwietnia 2023 r. Absolwentów czterech klas: politechniczno – architektonicznej, humanistycznej, biomedyczno – biotechnologicznej oraz klasy lingwistyczno – ekonomicznej żegnała dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, Samorząd Uczniowski oraz rodzice i uczniowie klas trzecich. Czterdziestu jeden maturzystów odebrało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego szkoły. Szkoły, w której pozostają przyjaźnie i sympatie tegorocznych absolwentów, ich marzenia i radości z sukcesów. Szczególne podziękowania i nagrody za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych składali maturzystom nauczyciele wychowania fizycznego: Bogdan Kuchar i Michał Krotowski. O artystycznych pasjach i sukcesach muzycznych uczniów klas czwartych przypomniała Maria Seibert, wręczając maturzystom dyplomy i nagrody. Wkład pracy absolwentów w działalność Samorządu Uczniowskiego nagrodziła również Jowita Uniewicz, a słowa pożegnania w imieniu uczniów klas trzecich skierowali do wszystkich Anna Szczepanek i Jan Gostumski.

Na zakończenie odbyły się spotkania w salach lekcyjnych, gdzie każda klasa pożegnała się z wychowawcami: Anną Molendą, Ewą Statkeiwicz, Joanną Lamkowską, Małgorzatą Konkol – Cioch.

Drodzy absolwenci! Jesteśmy z Was dumni! Będzie nam Was brakowało!

Dorota Klofczyńska