Konkurs Ekotech 2011

W dniu 16 grudnia 2011 roku w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku odbył się 1. Drużynowy Konkurs Ekotech 2011. Wzięła w nim udział drużyna uczniów naszej szkoły: Oskar Szpek, Maciej Bielawski oraz Jakub Ignasiak, pod przewodnictwem p. Krzysztofa Teza. Do zawodów zgłosiły się 24 trzyosobowe ekipy z całego województwa pomorskiego. Nasi reprezentanci zajęli tam wysokie 3. miejsce.

Główną ideą tego konkursu było zaprojektowanie turbiny wiatrowej, jej zadaniem było wzniesienie dopasowanego przez zespół ciężarka na daną wysokość. Dobry projekt, najwyżej ocenione wykonanie z prezentacją oraz przyzwoita sprawność całej konstrukcji pozwoliła naszym reprezentantom na zajęcie wysokiej lokaty. Oceniana była również ogólna wiedza z zakresu energii odnawialnej w Polsce.

Mamy nadzieję że za rok nasza szkoła również będzie brała udział w 2. edycji tego konkursu. Pragniemy również pogratulować drużynie z ZSP 4 Malbork, która zajęła 1. miejsce, oraz zespołowi z 2. LO ze Słupska, zajmując 2. lokatę przedzieliła obie ekipy z Malborka na podium.