Konkurs recytatorski

31 kwietnia w Szkole Łacińskiej odbyły się powiatowe eliminacje 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego . Organizatorem, jak co roku, było Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: poezja śpiewana, recytacja i teatr jednego aktora. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa uczniów z klas pierwszych i drugich.  Poziom występujących był w tym roku bardzo wysoki, jednak naszej młodzieży również udało się osiągnąć sukces. I tak:

Paula Fiecek z klasy 2D zajęła I miejsce w kategorii POEZJA ŚPIEWANA I zakwalifikowała się do następnego etapu, który odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni;

Klaudia Łyszkowska z klasy 2B – III miejsce w kategorii RECYTACJA

Klaudia Orzechowska z klasy 2E – II miejsce w kategorii TEATR JEDNEGO AKTORA

Krzysztof Sobuń z klasy 2E – wyróżnienie w kategorii RECYTACJA

Gratulujemy zwycięzcom! Choć tak naprawdę, brawa należą się wszystkim występującym, ponieważ, jak kilkakrotnie podkreślali członkowie jury oraz prowadząca konkurs- p. Violetta Jankowiak, samo wzięcie udziału w konkursie świadczy o odwadze, determinacji, a przede wszystkim jest wyrazem miłości do literatury.

Po konkursie uczestnicy mogli porozmawiać z profesjonalistami, porozmawiać o wyborze tekstów oraz wysłuchać cennych wskazówek, dotyczących recytacji.

JESZCZE RAZ GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I OPIEKUNOM!

Opracowała Jowita Uniewicz