Lekcja patriotyzmu

10.11.2023r w auli naszej szkoły odbyła się patriotyczna uroczystość  z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Młodzież wraz z opiekunami  przygotowała występ słowno – muzyczny, który rozpoczął się  „Rotą” M. Konopnickiej,  następnie zgromadzeni w auli goście i uczniowie „przenieśli się” do czasów , w których Polska straciła niepodległość . Historię naszej ojczyzny od rozbiorów aż do uzyskania niepodległości opowiadał Jan Gostumski uczeń  klasy 4c, który wcielił  się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego. Młodzież nie tylko recytowała wiersze,  ale również  przedstawiła scenę rozbioru Polski i zaprezentowała żywy obraz Artura Grottgera  pt. „ Branka” .

Widowisku towarzyszyła niezwykła oprawa muzyczna.  Kinga Kłosowska z klasy 4b grała na fortepianie i urzekła zgromadzonych  wykonaniem piosenki M. Grechuty „ Ojczyzna”. Zespół Parafraza zakończył  tę nietypową lekcję historii  utworem   pt. „ Wolność”.

Spotkanie  , w którym  wzięliśmy udział , jest dowodem naszego patriotyzmu i szacunku dla tych, którzy za naszą wolność oddali życie.