Licealiada 2016

22 kwietnia 2016 roku w sali gimnastycznej naszego liceum odbył się wojewódzki etap Licealiady w Piłce Siatkowej.

W zawodach wzięło udział 6 drużyn, po trzy w każdej grupie. W grupie 1, gdzie mecze odbywały się w naszej szkole, były następujące drużyny: 1LO z Gdańska, 2LO ze Starogardu Gdańskiego oraz nasze liceum. Wygraliśmy oba mecze grupowe, tracąc przy tym tylko jednego seta w meczu ze Starogardem Gdańskim. Wyszliśmy z grupy i po południu walczyliśmy o złoto z drużyną ze Słupska. Wcześniej odbył się jeszcze mecz o trzecie miejsce. Mecz rozegrało pomiędzy sobą 1LO z Gdańska i Liceum z Pucka. 2:1 po meczu pełnym emocji wygrał Gdańsk. Mecz o złoto rozpoczął się po godzinie 15 przy widowni złożonej z uczniów naszego liceum. Wiele gardeł zostało zdartych tego dnia, tak burzliwy był doping. Pierwszego seta wygraliśmy dość łatwo 25:16, w drugim niestety po ciężkiej walce ulegliśmy 18:25. W tie-breaku emocje sięgały zenitu, ale nasi chłopcy nie zawiedli i wygrali 15:6. W ten oto sposób zostaliśmy MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO!!!

Gratulujemy naszym chłopcom ze zwycięskiego składu. Nasi „złoci chłopcy” to: Adam Sobstyl, Igor Kownacki, Michał Michniewicz, Maciek Bejm, Przemek Paduszek, Łukasz Woś, Szymon Laskowski i Maciek Szymula. Mamy nadzieję, że za rok obronimy ten tytuł!