„LIRA SZEKSPIRA- CZYLI CIĄG DALSZY (EDYCJA 2022)”. SPOTKANIE LITERACKIE Z FINALISTAMI PROJEKTU W SZKOLE ŁACIŃSKIEJ.

W ubiegłą niedzielę, 23.10.2022 r. w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, Szkoła Łacińska, odbył się uroczysty finał projektu  gdańskiego Teatru Wybrzeże pt.: „Lira Szekspira- czyli ciąg dalszy (edycja 2022)”. Pragniemy przypomnieć, iż zadaniem młodych było dopisać „ciąg dalszy” wybranego dzieła Szekspira. Kandydatów do nagród było wielu, jednakże laureatami – w znakomitej większości- zostali nasi piekielnie zdolni uczniowie!

Jury w składzie: prof. UG Ewa Nawrocka, dr Maciej Dajnowski, Daniel Odija, dr Michał Pruszak przyznało 10 równorzędnych nagród, a wśród nich znaleźli się: Julia Wiśniewska (praca pt.: „Julie & Julia”), Anna Szczepanek (praca pt.: „Rozbita fiolka”), Robert Puczka (praca pt.: „Losy Dalsze Trupy Aktorskiej”) oraz Konrad Janusz (praca pt.: „Po burzy”) .

Podczas finału aktorzy Teatru Wybrzeże wprowadzili zgromadzonych gości  w świat stworzony przez Julkę, Anię, Roberta i Konrada. Pan Robert Biedroń, odczytał pracę Julii oraz Roberta, natomiast pan Robert Ninkiewicz oddał morze emocji odczytując prace Konrada i Ani. Laureaci mieli szansę uzasadnić wybór konkretnego utworu angielskiego twórcy oraz odpowiedzieć na pytania publiczności.

Jesteśmy bardzo dumne z naszych młodych literatów! Całej czwórce- jeszcze raz składamy ogromne gratulacje!

received_839198530444985

Zdjęcie 8 z 8