Na Szlaku Historii i Kultury: Niezapomniana Podróż Uczniów I LO do Serca Francji

W ramach kontynuacji projektu Erasmus+ nasza grupa uczniów, wraz z kolegami z Francji, miała niepowtarzalną okazję odkryć dwa niezwykłe miejsca, które są świadectwem bogatej historii i kultury Francji. Drugiego dnia naszej wymiany udaliśmy się do Reims, aby zobaczyć słynną Katedrę Notre-Dame, a następnie odwiedziliśmy malownicze miasteczko Sedan z jego imponującym średniowiecznym zamkiem.

Katedra Notre-Dame w Reims: Spotkanie z Historią

Reims przywitało nas swoją największą perłą architektoniczną – Katedrą Notre-Dame. To arcydzieło gotyckiej architektury, często określane mianem „Katedry Aniołów” z powodu swojej niezwykłej dekoracji rzeźbiarskiej, zapiera dech w piersiach swoją harmonią i klasycznymi proporcjami. To właśnie tutaj miała miejsce koronacja niemal wszystkich królów Francji, co czyni to miejsce nie tylko punktem turystycznym, ale przede wszystkim żywą lekcją historii.

Sedan: W Cieniu Średniowiecznych Murów

Kolejny dzień naszej przygody spędziliśmy w Sedan, gdzie czekało na nas kolejne niezwykłe doświadczenie. Miasteczko to jest domem dla jednego z największych średniowiecznych zamków w Europie. Zwiedzając jego mury, mogliśmy prawie usłyszeć echo dawnych bitew i wydarzeń, które kształtowały historię kontynentu. To było jak podróż w czasie, która pozwoliła nam zrozumieć, jak przeszłość wpływa na naszą współczesność.

Wymiana nie tylko Kulturowa, ale i Wiedzy

To co wyróżnia naszą podróż, to nie tylko miejsca, które odwiedziliśmy, ale również misja, z jaką się związaliśmy. Uczniowie, zarówno z Polski, jak i z Francji, na bieżąco zbierali materiały i informacje, które posłużą do stworzenia artykułu dla internetowego magazynu francuskiego. To niezwykła okazja, by nie tylko zgłębiać wiedzę, ale również dzielić się nią z innymi, rozwijając przy tym swoje umiejętności językowe i pisarskie.

Nasza podróż do Francji to więcej niż tylko wymiana kulturowa. To podróż edukacyjna, która łączy historię, kulturę i naukę w jedno niezapomniane doświadczenie. Czekamy z niecierpliwością na piątek, kiedy to światło dzienne ujrzy artykuł napisany przez naszych uczniów. To będzie zwieńczenie naszej przygody, ale jednocześnie początek nowych projektów i odkryć.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i odkryciami naszych uczniów. Ta podróż może się skończyła, ale nasza przygoda z nauką i odkrywaniem świata trwa nadal!