„Podróż przez Czas i Kulturę: Spotkanie z Francuską Historią i Urokiem”

Czwartkowy poranek zaczął się dla naszej grupy pracy nad artykułem, który ma opowiedzieć historię naszej niezwykłej podróży do Francji. Skupiliśmy się na zbieraniu informacji dotyczących historii katedry w Reims, miejsc koronacji królów Francji oraz malowniczej twierdzy w Sedan. Po południu udaliśmy się do urokliwego miasteczka Province, gdzie czas zdawał się zatrzymać.

Naszym pierwszym przystankiem był niezwykły spektakl „La Legende des Chevaliers”, opowiadający historię księcia Thibaud IV, hrabiego de Champagne, i jego żony – contesse Blanche de Castille. To było prawdziwe zanurzenie się w świat średniowiecznej francuskiej historii i legend.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie podziemi legendarnego rynku Province, gdzie kiedyś składowane były najbardziej pożądane towary na szlakach handlowych: bursztyn z Morza Bałtyckiego, szkocka wełna, jedwab oraz przyprawy z całego świata. To miejsce emanowało historią i tajemnicą, zapraszając nas do odkrywania kolejnych sekretów przeszłości.

Piątek to dzień końcowy naszej pracy nad nowym francusko-polskim Journal. Nie możemy doczekać się końcowego efektu naszej współpracy, który będzie odzwierciedleniem naszych wspólnych doświadczeń i odkryć.

Po południu czeka nas jeszcze zwiedzanie Troyes – kolejnego uroczego miasteczka, pełnego wąskich, brukowanych uliczek i uroczych francuskich Patisseries. To ostatnia część naszej podróży, ale też początek nowych inspiracji i wspomnień.

Trzymajcie kciuki za nas, gdyż nasza podróż przez czas i kulturę Francji trwa dalej!