Ogólnopolski Konkurs Twórczości Polskiej „Wielcy Nieobecni” w Sienkiewiczówce.

Koncert Łukasza Zagrobelnego zakończył XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Polskiej „Wielcy Nieobecni”, zorganizowanego przez Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Marię Seibert przy współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Malborku. Konkurs odbył się w klimatycznej auli liceum, gdzie przy organizacji pomagali wolontariusze – licealiści. Wcześniej odbył się koncert galowy, podczas którego wystąpili najlepsi wokaliści wyłonieni na przesłuchaniach konkursowych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 37 uczestników z całej Polski, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych 12-16 i 17-25.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie Elżbieta Zapendowska (specjalistka w sprawie emisji głosu, polski krytyk muzyczny, osobowość telewizyjna), Marta Osowska-Utrysko (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, muzyk, pianistka, nauczyciel wokalu) oraz Andrzej Kruk (muzyk, wokalista). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Lena Niedźwiecka, Zofia Lubowiecka Oliwia Wierzchowska oraz Dominik Król, który został laureatem III miejsca. W starszej kategorii występowali nasi absolwenci Klaudia Laskowska, Dominika Kuryłowicz, Paulina Ożóg i Pola Dzięgiel, która otrzymała wyróżnienie. Brawo dla naszych artystów! Gratulacje!

Maria Seibert

Zdjęcie 8 z 8