Pamiątkowy kubek dla absolwentów Sienkiewiczówki

Kasztany jeszcze w tym roku nie zdążyły zakwitnąć, ale matury rozpoczęły się 4 maja 2023 roku

Kilka dni przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości, 28 kwietnia 2023 r.,  nasi absolwenci świętowali ukończenie szkoły – I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Wtedy to, podczas gali wręczenia świadectw, każdy z absolwentów otrzymał pamiątkowy – wyjątkowy kubek z logo szkoły oraz grafiką i hasłem Różni ludzi – jedna szkoła.

To dzieło jest zwycięską  pracą konkursową naszej absolwentki z ubiegłego roku szkolnego – Zuzanny Omieczyńskiej. Konkurs na mural został ogłoszony z inicjatywy zespołu ds. promocji szkoły pod ww. hasłem, nawiązując do największych atutów szkoły: szacunek dla inności, tolerancja, wspieranie talentów, inspirowanie do rozwoju i dbałość o bezpieczeństwo uczniów w szkole.

Praca Zuzanny wykonana jest grafiką komputerową i przedstawia wiele osób o różnych talentach, pasjach czy zainteresowaniach. Pomimo tych różnic wszyscy w szkole tworzymy wspólnotę, tym samym budując szkolną tożsamość.

Jesteśmy dumni jako społeczność szkolna, że praca naszej absolwentki, obecnie studentki logopedii na Uniwersytecie Warszawskim została w ten sposób uwieczniona i doceniona.

Izabela Łukasiewicz