Pamiętamy o ogrodach…

Budynek, w którym mieści się I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, otoczony jest niewielkim ogrodem. W takim miejscu drzewa i krzewy nabierają szczególnej wartości: ożywiają monotonną miejską przestrzeń, przybliżając ogród do okien i drzwi budynku. Upiększają miejsce, w którym się uczymy.

Zanim nadejdzie długo oczekiwana wiosna, która co roku otwiera pąki drzewom i kwiatom, oryginalnie zaplanowaną przestrzeń w ogrodzie szkolnym wzbogaciliśmy nowymi gatunkami roślin. Żywą wiosenną dekorację stanowić będą posadzone przez uczniów klasy I C, wcześnie zakwitają

ce krokusy, roztaczające wokół

siebie intensywną barwę i dodające blasku budzącej się do życia przyrodzie.

A tymczasem harmonię między budynkiem szkoły, a otaczającą go przyrodą będzie tworzył zarówno świadek historii szkoły, łącznik pokoleń uczniów, ogromny wiekowy dąb, jak i posadzone przed szkołą buki, wiąz, dąb, klon, świerk, jarząb, jodła, a także jałowiec i hortensje.

Przyszłe pokolenia mają prawo do obfitującej w przyrodę przyszłości, a także do możliwości wzięcia na siebie obowiązków, które temu prawu towarzyszą.