Śpiewały, śpiewają, będą śpiewały – Semper Cantantes.

22 października 2017 r. świętowaliśmy jubileusz 20-lecia założenia w naszej szkole chóru żeńskiego Semper Cantantes. Z tej okazji w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Malborku odbyła się o godz. 12.00 msza święta, której oprawę muzyczną stanowiły utwory wykonywane przez chórzystki-jubilatki pod kierunkiem pani Bożeny Belcarz. Następnie o godz. 14.00 w kościele zamkowym wysłuchaliśmy kameralnego koncertu …jako w niebie. Zachwytom i oklaskom nie było końca. Mimo upływu czasu absolwentki naszego liceum perfekcyjnie wykonały wybrane utwory ze swojego bogatego i zróżnicowanego repertuaru. Narrację koncertu uzupełniały dygresje i wspomnienia.

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o monograficzne opracowanie historii chóru Semper Cantantes. Autorką przekazanej szkole pracy licencjackiej jest  chórzystka-absolwentka naszego liceum, Agnieszka Wartak.

Dorota Klofczyńska