Turniej Mikołajkowy w I LO

21.12.2017r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Nauczyciele wychowania fizycznego już od początku grudnia zachęcali do udziału w zawodach.

Nasi sportowcy strojami nawiązali do świąt- mieli czerwone koszulki, a chłopcy z klas trzecich nawet czerwone rajstopy! Licznie pojawiali się wierni kibice, którzy motywowali drużyny i nagradzali oklaskami za zdobyte punkty. Jako pierwsze rywalizowały uczennice naszej szkoły. Miejsce trzecie zdobyła reprezentacja klas trzecich, drugie miejsce klasy pierwsze, natomiast najlepsze okazały się przedstawicielki klas drugich. Następnie mecze rozegrali chłopcy. W tym roku klasy trzecie zdobyły najwyższe miejsce na podium, klasy drugie miejsce drugie, a klasy pierwsze miejsce trzecie. Następnie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany przez wielu mecz. Z drużyną szkolną zmierzyli się nauczyciele. Pierwszego seta wygrali uczniowie, lecz kolejne dwa- nauczyciele i to oni sięgnęli po zwycięstwo. Żywe reakcje kibiców zagrzewały do walki. Na sali pojawiły się nawet  cheerleaderki- nauczycielki naszej szkoły.

Nagrody zdobyły nie tylko drużyny, ale również uczniowie, którzy swoją techniką gry wyróżnili się podczas turnieju. Tytuł najlepszej  zawodniczki turnieju otrzymała  Julia Plackowska, najlepszego  zawodnika zaś Damian Górski. Odkryciem turnieju zostali Julka Drzewiecka i Miłosz Wolak z klasy 1 A. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!