Warsztaty licealistów z I LO w Malborku dla młodszych kolegów!

Zespół Królika Ratownika to nazwa drużyny biorącej udział w projekcie społecznym
z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Projekt organizowany jest w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W skład zespołu wchodzą: Wiktoria Grabara, Ania Szczepanek, Dominika Zielińska i Jan Gostumski, którzy w dniach 22-23 marca 2022 r.  przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy dla klas piątych, szóstych i siódmych w Szkole Podstawowej nr 2 w Sztumie.

Dzieci na zajęciach nauczyły się przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ułożenia poszkodowanych w pozycji bocznej bezpiecznej. Dowiedziały się, jak opatrywać różnego rodzaju zranienia i jak w bezpieczny sposób ściągnąć rękawiczki. W trakcie zajęć uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie wszystkie numery alarmowe.

Efektem zajęć stały się odegrane scenki przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem fantomów oraz nienaganne bandażowania zranień.

Uczestnikom zajęć gratulujemy umiejętności!