„ WIELKI BIGOS-MEDIALNY MISZ-MASZ”
„Bigos – staropolska potrawa. Bigos – audycja to dobra zabawa. W garze kapusta i kiełbasa, w radio rozmaitości cała masa .Świeże filmy, szczypta psychologii, kromka mitologii, garstka literatury, kawał historii, a to wszystko doprawione aromatyczną muzyką. Można powiedzieć, że wyszedł z tego niezły bigos. Nietuzinkowa młodzież rozmawia na nietuzinkowe tematy z różnych beczek” w Radio Malbork.
O młodzieży, dla młodzieży i prowadzone przez młodzież. Taki jest właśnie „Młodzieżowy Bigos”!
13 lutego 2018 roku w ŚWIATOWY DZIEŃ RADIA obchodzimy rocznicę „Młodzieżowego Bigosu”, audycji emitowanej na antenie Radia Malbork od 8 grudnia 2016roku. To,także termin realizacji projektu „Wielki Bigos –Medialny Misz -Masz”, odbywający się w ramach projektu Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „ Junior” .
Program:
12.00-14.00 warsztaty dziennikarskie prowadzone przez profesjonalistów
14.00-17.00 Koncerty i konkursy:
-konkurs krasomówczy-„Moje dwie minuty w Radio”
-konkurs wiedzy o Radio Malbork.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz.18.00 młodzi redaktorzy w audycji „Młodzieżowy Bigos” prezentują niezwykle soczyste i smakowite tematy, podzielone na poszczególne bloki:
„Kozetka”
Jest to propozycja psychologiczna, podczas której Paula oraz jej następcy, Kinga i Grzesiek podejmują rozważania na temat mechanizmów i praw rządzących psychiką i zachowaniami człowieka. Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania – słuchaj Bigosu!
„Poszukiwacze Muzyki”
Dzięki Krzyśkowi, następnie Wiktorii i Marcinowi możemy przeżyć muzyczną przygodę. Jest to okazja do poznania lokalnej sceny muzycznej, koncertów w powiecie malborskim oraz mniej lub bardziej znanych wykonawców i zespołów. Chcesz posłuchać dobrej muzyki – słuchaj Bigosu!
„Kącik literacki”
Czytanie książek to niezwykle pasjonujące zajęcie, o czym przekonują Natalia i Kuba.
Aż chce się usiąść głęboko w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i odlecieć w świat niezwykłych historii i wyobraźni. Chcesz przeczytać dobrą książkę – słuchaj Bigosu!
„Kinomaniacy”
Klaudia i Wiktor, a obecnie Sandra reprezentują blok nowości filmowych wyprodukowanych w Polsce jak i pochodzących z zagranicy, najświeższych premier lub produkcji o wysokiej oglądalności. Chcesz obejrzeć dobry film – słuchaj Bigosu!
„Mity bez cenzury”
Krzysiek opowiada o mitologii, bóstwach, bóstewkach, odkrywa każdą tajemnicę i rozwiewa wiele mitologicznych wątpliwości. Dzięki temu mitologia staje się nie tylko zbiorem opowieści do wkucia na lekcję języka polskiego, ale czymś naprawdę pasjonującym! Chcesz zanurzyć się w świat mitologiczny – słuchaj Bigosu!
„Wykopane przez humanę”
Paweł wyszukuje oryginalne treści historyczne, przytacza niezwykłe opowieści, prezentuje wspaniałe postacie. Historie te zdarzyły się naprawdę i być może nasi dziadkowie lub pradziadkowie byli ich świadkami. Chcesz poznać ciekawą historię – słuchaj Bigosu!
„Osobistości Na Dywaniku”
To blok prezentujący życiorysy historycznych osobistości wartych uwagi, który prowadzą Janek z Julkiem. W wypowiedziach chłopaków nie brakuje kontrowersji, wątpliwości, zdrady, krwi i okrucieństwa. Chcesz poznać historyczne sylwetki od kuchni – słuchaj Bigosu!
„Kantorek Przeżyć”
Michalina, Zosia, Natalia i Ada poruszają szkolne tematy, którymi fascynuje się młodzież. Dzięki nim wiemy, co lub kto, oprócz nauki oczywiście, spędza sen z powiek uczniom. Jesteś zainteresowany życiem młodzieży szkolnej – słuchaj Bigosu!
„Art. Tarts”
…czyli tarty przekładane sztuką, gdzie Pola przedstawia niesamowite postacie ze świata sztuki i mody oraz przekazuje informacje, gdzie i kiedy odbywa się ciekawa wystawa czy impreza. Jesteś duszą artystyczną – słuchaj Bigosu!
O NAS:
WYDAWCA:|
Maria Seibert
KOORDYNATORZY;
Monika Pozorska
Jacek Suchiński
REALIZATORZY:
Michał Seibert
Rafał Baca
„BIGOSOWCY”:
Paula Fiecek, Krzysztof Pazik, Aleksandra Kosiedowska, Jakub Chrzanowski, Klaudia Kunicka, Wiktor Grabowski, Paweł Szroda, Julia Mikołajczak, Krzysztof Sobuń, Natalia Kołodziej, Ewelina Kujawa, Oskar Szczepański, Weronika Bogucka, Klaudia Orzechowska, Dawid Zakrzewski, Michał Zdziennicki, Aleksandra Zdziennicka, Marcin Oliński, Marta Orlich, Wiktoria Ulatowska, Jan Zapolski- Downar, Juliusz Szatkowski, Natalia Wieprzycka, Zofia Wsisło, Michalina Modrzewska, Sandra Czechowska, Pola Dzięgiel,Grzegorz Karolczuk, Kinga Kapuścińska, Julia Reiss, Miłosz Wolak, Adrianna Syzdół.
„Szkoła talentów i młodzieży z pasją” innowacja pedagogiczna
Maria Seibert