Wizyta elbląskiej uczelni w malborskiej  Sienkiewiczówce!

W ramach współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Elblągu 5 marca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbyło się spotkanie dla tegorocznych maturzystów. Pracownik uczelni, pan mgr inż. Robert Turlej, przedstawił przede wszystkim atuty placówki, którymi są: zajęcia z praktykami, nowoczesne laboratoria i sale ćwiczeniowe, semestralne praktyki studencie (w kraju i za granicą – podczas programu Erasmus), akademik w przystępnej cenie czy programy stypendialne.

Uczniowie mieli również okazję do sprawdzenia swoich kompetencji zawodowych za pomocą testu online przygotowanego przez psychologa.

Maturzyści poznali ofertę edukacyjną, analizując poszczególne kierunki studiów.

Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zaproszeni na Wielką powtórkę z matematyki – bezpłatne wydarzenie dla maturzystów, które już w kwietniu odbędzie się w auli ANS w Elblągu.

Izabela Łukasiewicz, doradca zawodowy I LO