Wyjątkowy DZIEŃ DORADZTWA ZAWODOWEGO

W środę 4 marca 2020 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku uczestniczyli w warsztatach, wykładach i pogadankach w ramach Szkolnego Dnia Doradztwa Zawodowego. Swoją obecnością i zaangażowaniem zaszczycili nas profesjonaliści z Powiatu Malborskiego oraz Gdańska.

SONY DSC

Pan major Jacek Kaczmarski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Malborku wraz z żołnierzami Marynarki Wojennej, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej informowali młodzież o zasadach rekrutacji w szeregi wojska pod hasłem „ Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

SONY DSC

Powiatowy konsultant do spraw doradztwa zawodowego pani Kamila Wodnicka przeprowadziła warsztaty – CV licealisty.

Doradca zawodowy Anna Michalak – specjalistka z Powiatowego Urzędu Pracy – przedstawiła uczniom klas drugich i trzecich narzędzie statystyczne „Barometr zawodów” oraz omówiła realia rynku pracy w województwie pomorskim.

Panie Elżbieta Kosałka oraz Dominika Karasińska prowadziły konsultacje indywidualne pod kątem bezpiecznego zatrudnienia za granicą – w ramach projektu Punkt Weryfikacji Ofert Pracy Armii Zbawienia w Malborku.

Pani Kamila Olga Stępień – Rajszel, psycholog z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku w formie warsztatowej uczyła maturzystów jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym.

SONY DSC

Prawnicy z Sądu Rejonowego w Malborku – pan sędzia Andrzej Iwanowski oraz kurator zawodowy pan Marek Dobrowolski przedstawili perspektywy rozwoju kariery zawodowej dla absolwentów wydziałów prawa.

Na lekcjach informatyki z panem Damianem Mikuckim młodzież miała możliwość wykonania niewerbalnego testu preferencji zawodowych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z oficerami 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, na których licealiści dowiedzieli się, jaka jest specyfika służby pilotów oraz inżynierów wojskowych, jakie perspektywy rozwoju dają studia na uczelniach wojskowych oraz jakie kryteria należy spełnić, aby zostać oficerem.

Cały dzień był pełen ciekawych spotkań i rozmów. Cieszy nas fakt, iż nasi licealiści mieli nieskrępowaną możliwość rozmów i spotkań z zawodowcami, zadawania im pytań oraz weryfikacji swoich planów na przyszłość.

Ponadto, nauczycielom liceum było niezmiernie miło usłyszeć od prowadzących zajęcia zawodowców, iż mieli okazję do spotkań z kulturalnymi i zaangażowanymi młodymi ludźmi.