Dzień Patrona 2011

Można stwierdzić, że szkoła posiada nową tradycję – w tym roku po raz drugi świętowaliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji klasy drugie miały szansę zaprezentować swoje talenty reżyserskie oraz aktorskie, tworząc krótkometrażowe filmiki na podstawie jednego z najpopularniejszych dzieł Henryka Sienkiewicza. W tym roku był to „Potop”.

22 listopada w Karwanie odbył się premierowy pokaz przed publicznością. W jej skład wchodziła dyrekcja szkoły, część nauczycieli naszego liceum, przedstawiciele klas pierwszych oraz wszyscy uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Nie można zapomnieć również o jury w składzie: dyr. szkoły Małgorzata Radecka, Krzysztof Keński, Marek Stokowski, reprezentantka klas trzecich Agata Sałek (kl. 3F) i Tomasz Bogdanowicz, który przyjął rolę przewodniczącego tego grona. Był to nie tylko sposób na świętowanie, ale również rywalizacja o wyjątkowo atrakcyjne nagrody. Klasy miały szansę na wygranie dnia w kręgielni Alfa, całodziennego zwiedzania zamku czy też cenne godziny bez stresu w szkole. Dla najlepszych aktorów czekały natomiast bony upominkowe do Empiku o wartości 50zł.

Grand Prix konkursu, czyli nagrodę za najlepszy film tego roku otrzymała klasa 2C za „Kiejdańską pułapkę”. Scenariusz, który najbardziej przypadł jury do gustu został napisany przez uczniów 2B. Rozdano również nagrody w innych kategoriach, m.in.:

• dźwięk – klasa 2D
  • montaż – klasa 2D (Rafał Zachowczuk)
  • najlepsza scena – „Przy lustrze” klasa 2F, „Biblioteczna” klasa 2B
  • scenografia i kostiumy – klasa 2F
  • najlepsza rola pierwszoplanowa:

żeńska – Karolina Sarzyńska, klasa 2F (za rolę Oleńki)

męska – Michał Czarnogórski, klasa 2C (za rolę Radziwiła)

• najlepsza rola drugoplanowa:

żeńska – Bartosz Teska, klasa 2D (za rolę Ciotuchny)

męska – Grzegorz Grabowski i Piotr Litwin, klasa 2C (za rolę Szlachciców, lat 43 i 47)