Dzień patrona!

Od 7 grudnia 2010 roku w szkole obchodzony jest  Dzień Patrona i z tej okazji klasy drugie przygotowują scenki z powieści napisanych przez patrona szkoły- Henryka Sienkiewicza. W tym roku wybrano „Krzyżaków”. Każda klasa druga na przygotowanie krótkiej scenki, która mogła być m.in. parodią miała ponad miesiąc. W grudniu klasy wraz z wychowawcami wybrały się na zamek i tam nakręcono krótki reportaż. W zamkowej scenerii nakręcono także owe scenki, które zostaną wyświetlone po przerwie świątecznej. Po kilku godzinach spędzonych w zamku uczniowie wrócili do szkoły i w auli przedstawili je jeszcze raz przed jury.

Najlepsza okazała się klasa 2c, która wydarzenia opisane w książce przedstawiła w postaci teatru greckiego. Drugie miejsce przyznano klasie 2b, a trzecie klasie 2f. Główną nagrodą było wyjście na specjalne lekcje na zamku oraz ognisko,  klasa 2b w nagrodę dostała możliwość skorzystania z kręgielni w klubie Alfa, a trzecie miejsce to trzy godziny bez stresu. Pozostałe klasy w nagrodę otrzymały jedną godzinę bez stresu. Oprócz nagród grupowych przyznano nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów. Wyróżniono chór, ale ponieważ były to nagrody rzeczowe (bon o wartości 50 zł na wykorzystanie w księgarni) przyznano je Michałowi Ciechowskiemu z 2e oraz Piotrowi Grylakowi z 2b.